Yeni iPad’ler için net bir tarih verildi!

2024’ün ilk çeyreğine girerken, teknoloji dünyasındaki gözler Apple’ın yeni iPad serisine çevrildi. Özellikle Bloomberg’den Mark Gurman’ın Power On haber bülteninde paylaştığı bilgilerle beklentilerin ne kadar gerçekçi olduğunu anlamaya çalışıyoruz.

Gurman’a göre, Apple, 2023’ün Mart ayında üç yeni modelini tanıtmayı planlıyor. Bu modeller; 11. Nesil iPad, 7. Nesil iPad Mini ve 6. Nesil iPad Air olacak. Daha önce bu cihazların bu ay tanıtılacağına dair söylentiler vardı ancak Gurman, bu yılın sonunda tanıtılacağına dair bilgiler paylaşmıştı. Şimdi ise Mart 2023’teki lansmanın netleştiğini söyleyebiliriz.

Yeni iPad’ler için net bir tarih verildi!

Apple’ın amiral gemisi sayılabilecek olan iPad Pro modelinin ise daha sonraki bir tarihte tanıtılması bekleniyor. Bu cihazın, Apple’ın M3 yonga setiyle güçlendirileceği söyleniyor. Ayrıca, 12.9 inç ekranlı bir iPad Air modelinin de üzerinde çalışıldığı belirtiliyor. Apple’ın, yeni iPad’lerini piyasaya sürerken ilk nesil Apple Pencil’ı yeni USB Type-C özellikli Pencil lehine terk edeceği de gelen bilgiler arasında.

Bir diğer dikkat çeken bilgi ise Apple’ın yeni Mac serisi üzerine. Gurman’ın daha önceki haberlerinde de belirttiği gibi, 24 inçlik iMac’in donanımında ciddi yenilikler olabileceği ve bu bilgisayarın da M3 yonga setini kullanan cihazlar arasına katılması muhtemel. Fakat, bu konuda Apple’dan resmi bir açıklama gelmediğini belirtelim.

Son olarak, Apple’ın bu yeni ürün lansmanlarıyla teknoloji dünyasında nasıl bir etki yaratacağını görmek için heyecanla bekliyoruz. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x