Kültür Evi’ne ilk turist kafilesi geldi

Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun yaptığı tanıtım anlaşmaları ve acentecilerle yapılan tanıtım toplantısı meyvelerini vermeye başladı.

Acentecilerle yapılan son toplantı sonrası Ginza Tour Sahibi Mustafa Çetinkaya’nın destekleriyle Polonyalı turist kafilesi, Liman Caddesi’nde yer alan Kültür Evi’ni ziyarete geldi.

Polonyalı turist kafilesini, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Cansın Efir ve Kültür Evi Sorumlusu Ramazan Kar karşıladı.

Kemer yöresinde halkın kullandığı ev eşyaları, tarım aletleri, eski yaşantılara ait objeler, eski fotoğraflar ve birçok tarihi belgenin sergilendiği Kültür Evi’ni gezen Polonyalı grup, Belediye Meclis Üyesi Efir ve Kültür Evi Sorumlusu Kar’dan bilgi aldı.

Kültür Evi’nde sergilenen eşyaları ilgiyle inceleyen Polonyalı grup, Kültür Evi’ni çok beğendiklerini söyledi.

Meclis Üyesi Efir, yaptığı açıklamada, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun Kemer tanıtımı kapsamında yaptığı anlaşmaların meyvelerini vermeye başladığını belirterek, “Başkanımız öncülüğünde yapılan anlaşmalar meyvelerini vermeye başladı. Turist kafileleri Kültür Evi’ni ziyaret ederek, Kemer’in tarihini de öğreniyor. Amacımız hem kültürümüzü tanıtmak hem de turizmi canlandırmak. Kültür Evi’ne gelen turistlerin Liman Caddesi’nde yer alan esnafımızdan da alışveriş yapmalarını sağlamak istiyoruz. Turizme katkı sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x